Наступна новина > < Попередня новина

ЛІСІВНИКИ ГОРОДНЯНЩИНИ ПОПЕРЕДЖАЮТЬ ПРО ПОЖЕЖНОНЕБЕЗПЕЧНИЙ ПЕРІОД У ЛІСАХ

    У зв’язку з підвищенням температури повітря, встановленням сухої, вітряної погоди у лісах Городнянщини розпочався пожежонебезпечний період – найскладніший та найвідповідальніший сезон для лісівників.

    Згідно наказу Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства №40 від 22.03.2018 р. «Щодо забезпечення готовності  лісогосподарських підприємств Чернігівського ОУЛМГ до пожежонебезпечного періоду 2018 року» лісівниками Городнянщини здійснюється комплекс організаційних, профілактичних та попереджувальних протипожежних заходів.

   З 16 квітня в ДП «Городнянське лісове господарство»,  встановлено чергування відповідальних осіб протягом світлового дня, а також патрулювання лісової охорони в обходах.Для захисту лісів від пожеж в лісгоспі функціонує 1 лісова пожежна станція, 7 пожежних автомобілів, , 1 пожежний модуль ,в наявності 50 ранцевих вогнегасників. У лісництвах сформовані пункти зосередження пожежного інвентаря на випадок гасіння лісових пожеж. Облаштовуються нові мінералізовані смуги та проводиться догляд за існуючими.. Встановлюється та поновлюється наглядна агітація на протипожежну тематику  (білборди, панно та ін.). Функціонують 4 телевізійних системи спостереження.

       Спалювання сухих рослинних залишків стало для наших громадян настільки звичним, що практично не звертається увага на те, якої шкоди ці дії завдають довкіллю.  Стояла дуже вітряна тепла погода і була явна загроза загорання  лісу.  Найбільше лісівників турбує, що такі стихійні весняні підпали можуть призвести до виникнення лісових пожеж, адже у вітряну погоду вогонь дуже швидко стає неконтрольованим і враз може переміститися з полів, пасовищ, очеретів, господарських угідь до лісових насаджень. Дуже часто спалювання сухих рослинних залишків призводить до великомасштабних пожеж. При таких пожежах швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко.

   Нагадуємо, що відповідно до чинного законодавства спалювати суху рослинність заборонено. Згідно ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за несанкціоноване випалювання сухої природної рослинності винні особи будуть притягуватись до адміністративної відповідальності. За самовільне випалювання рослинності або її залишків накладається штраф: на громадян – від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 грн. до 340 грн.), на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 грн. до 1190 грн.).

   Лісівники закликають жителів Городнянщини відмовитися від практики спалювання сухої трави, листя, чагарників, спільно дбати про стан нашого довкілля та свідомо дотримуватися правил пожежної безпеки у лісах.Варто пам’ятати, що при спалюванні рослинності гине безліч дрібних ссавців, комах та молюсків, які не здатні врятуватися через свою малорухливість, а повторне заселення випаленої території відбувається дуже повільно й триває десятки років.